2 grudnia 2019

O rozwoju D+H Polska z Christophem Kernem

Kilka dni temu we Wrocławiu mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę firmy D+H Polska. O szczegółach tego wydarzenia informowaliśmy w tym materiale. Dziś zapraszamy do wywiadu z Christophem Kernem, współwłaścicielem Dingfelder + Hadler AG, prezesem D+H Polska, z którym mieliśmy przyjemność porozmawiać w trakcie spotkania.

Czym jest podyktowana decyzja o budowie nowej siedziby w Polsce?

Naszym głównym celem w Polsce jest konsekwentna realizacja strategii rozwoju firmy. Nasz obecny budynek firmy we Wrocławiu stał się zbyt ciasny, a ponadto jest zlokalizowany w środku dzielnicy mieszkaniowej. To sprawiło, że zakup nowych gruntów pod nową centralę firmy stał się jedynym, logicznym rozwiązaniem.

Jakie usprawnienia pociągnie za sobą nowa inwestycja?

Nowa inwestycja to więcej przestrzeni, lepsza logistyka związana z bezpośrednią obecnością powstającego węzła Widawa, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz skrzyżowania dróg S5 i S8, a także integracja outsourcingu procesów magazynowych. Dodatkowo stworzymy nowoczesne centrum szkoleniowo-informacyjne dla naszych klientów, architektów, planistów i pracowników.

Czym powinien charakteryzować się skuteczny system wentylacji w przypadku pożaru?

Zasadniczym celem systemu wentylacji jest ochrona ludzkiego życia poprzez zabezpieczenie dróg ewakuacyjnych w przypadku pożaru. Trzeba pamiętać, że ponad 90% ofiar pożaru nie ginie bezpośrednio od ognia, ale dusi się dymem. Nasz system wykrywa dym już we wczesnej fazie pożaru i zapewnia automatyczne otwarcie klap i okien oddymiających, co powoduje szybszą wentylację pomieszczenia.

Czy rynek zabezpieczeń przeciwpożarowych w Polsce różni się znacznie od niemieckiego?

Normy i przepisy mogą się różnić w zależności od kraju. Jednym z naszych największych wyzwań jest spełnienie wymaganych standardów w różnych krajach. Chociaż w Europie stosuje się zharmonizowane normy uzgodnione przez Unię Europejską, to w wielu krajach, w tym w Polsce, wymagane są dodatkowe zezwolenia, i tym się zajmujemy.

Co musimy zrobić, aby zrównać się z rynkami Europy Zachodniej?

Uważam, że polski rynek nie odbiega od innych krajów eksportowych i jest już dobrze rozwinięty. Ważnym jest, aby w przyszłości zwracać szczególną uwagę na jakość produktów, usług i transfer technologii, które są szczególnie ważne w dziedzinie budynków, ponieważ zwiększają komfort i optymalizują zużycie energii.

Czy oprócz obiektów przemysłowych i handlowych Państwa produkty są używane w sektorze mieszkalnym?

Tak, nasze siłowniki są używane do automatycznej kontroli systemu wentylacyjnego m.in. w ogrodach zimowych czy domach inteligentnych. Właściwa wentylacja oszczędza energię oraz chroni przez wilgocią i pleśnią. Wiele osób ciągle nie zdaje sobie z tego sprawy, dlatego nasz marketing ukierunkowany na to, aby rozpowszechnić naturalną wentylację i pobudzić popyt na rynku.

Jak wygląda Wasza sprzedaż w Polsce na tle innych krajów Europy? Czy produkty D+H trafiają poza Europę?

Polska jest w pierwszej piątce w Europie jeśli chodzi o sprzedaż. Nasza firma posiada partnerów handlowych w ponad 50 krajach. Jesteśmy obecni na rynku azjatyckim, w USA, Australii czy Nowej Zelandii.

źródło: oknonet.pl


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*