22 listopada 2019

Czym zaizolować dach?

Dach narażony jest na działanie wilgoci z zewnątrz- na opady deszczu i śniegu oraz ze strony wewnętrznej- pary wodnej. Z tego względu ważna jest starannie wykonana izolacja oraz paroizolacja na dachu.

Izolując dach należy wziąć po uwagę, aby wybranym materiałem wypełnić przestrzeń pomiędzy konstrukcją dachu, dotrzeć do wszystkich narożników oraz załamań i szczelnie je wypełnić, tak aby nie powstały mostki cieplne. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są płyty z wełny mineralnej, które dzięki swojej elastyczności pozwalają na szczelne wypełnienie przestrzeni pomiędzy krokwiami.

W budynkach energooszczędnych zalecana grubość poddasza wynosi ok 25-30 cm. Aby uzyskać taki wynik należy wypełnić izolacją przestrzeń między krokwiami oraz zamocować (ok.10 cm) na krokwiach w drugiej warstwie.

Wykonana w prawidłowy sposób izolacja dachu przynosi korzyści zarówno cieplne jak i akustyczne. Ocieplenie poddasza za pomocą wełny mineralnej częściowo ogranicza hałasy dobiegające z zewnątrz np. odgłosy deszczu.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*