1 grudnia 2019

Stoldrew – innowacyjne rozwiązanie w ELLine Windows

fot. Stoldrew

Stoldrew jako producent okien i drzwi funkcjonuje na rynku Polskim już 25 lat. Z małego przedsiębiorstwa przekształciło się w nowoczesną firmę o znaczącej pozycji w branży. Z okazji 25-lecia istnienia wprowadził nowy produkt – ELLine Windows, który dzięki zastosowanej technologii jest aż 30% mocniejszy.

Czym charakteryzują się Wasze drzwi i okna?

Produkty firmy Stoldrew są wynikiem połączenia najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku w gotowy wyrób. Opieramy się wyłącznie na sprawdzonych, renomowanych dostawcach profili okiennych, okuć i szyb. Staramy się z ich oferty wyławiać wszelkie nowości poprawiające parametry naszych okien i jak najszybciej wdrażać je do procesu produkcyjnego. W ten sposób staramy się wyprzedzać coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące sprzedaży stolarki budowlanej zarówno na rynku polskim jak i przede wszystkim na rynkach Europy zachodniej.

Dzięki wsparciu ze środków UE uruchomiliśmy autorską technologię produkcji okien z różnymi okładzinami. Wszyscy producenci wyjaśnią, dlaczego okna PCV okleinowane są jedynie jednym rodzajem oklein: każdy materiał ma różną temperaturę topnienia. I tak profil PCV topi się w temperaturze ok 140°, podczas, gdy drewno już w 100° jest zwęglone a aluminium potrzebuje dużo wyższej temperatury. Dlatego zgrzanie profili okleinowanych np. z jednej strony drewnem z drugiej zaś aluminium nie jest możliwe. Nasza technologia produkcji okien eliminuje ten problem. Możemy wyprodukować okno np. od wewnątrz okleinowane drewnem a od zewnątrz aluminium. Za podnoszenie innowacyjności w branży zostaliśmy odznaczeni nagrodą „Rekiny innowacyjności” podczas tegorocznych targów BUDMA.

Wasze produkty nastawione są głównie na eksport. Czym jest to spowodowane?

Założeniem strategii sprzedażowej firmy STOLDREW na najbliższe lata jest wzmożona ekspansja na rynki zewnętrzne i lokowanie tam ponad 70% produktów. Przyczyny są oczywiście związane z ekonomią i rentownością sprzedaży  w segmencie  produktów klasy PREMIUM, w których wzorcowym przykładem jest nasza nowa marka okien ELLine Windows. która już zdążyła zdobyć uznanie naszych klientów w takich krajach jak: Niemcy, Belgia, Holandia, Włochy, Francja, czy też na tak egzotycznych rynkach jak Arabia Saudyjska.

Czym się wyróżnia i jakie są cechy Waszej nowej marki okien – ELLine Windows?

Odpowiedź jest widoczna już na pierwszy rzut oka: wygląd. Standardowa technologia charakteryzuje się tym, że w miejscu połączeń ram, pod wpływem wysokiej temperatury wytapia się plastik, tworząc tzw. wypływkę, którą trzeba poddać dodatkowej obróbce , czego wynikiem jest niezbyt estetyczne wykończenie zgrzewu jak również zmniejszenie jego parametrów wytrzymałościowych. Ma to szczególne znaczenie podczas produkcji okien na profilach okleinowanych. Wprowadzana przez nas na rynek linia produktowa ELLine Windows ma praktycznie niewidoczne zgrzewy, co zwłaszcza w profilach kolorowych sprawia wrażenie, jakby ramy tworzyły jedną całość. Proszę zwrócić uwagę, że nasz system łączenia bezwypływkowego nie ma nic wspólnego z istniejącym już od jakiegoś czasu na rynku zgrzewania nitkowego. Nasza nowa technologia jest kolejnym etapem w rozwoju produkcji nowoczesnych energooszczędnych okien.

Co to oznacza, że ELLine Windows jest 30% mocniejsze?

Zastosowana w procesie produkcji technologia sprawia, że połączenia naroży ram, zarówno ościeżnicy jak i skrzydła, są ponad 30% mocniejsze w porównaniu do okien wykonanych w starej technologii. Poza elementem estetyczno -wizualnym to jest chyba najważniejszy walor ELLine Windows.

Warto również wspomnieć, że kolejną bardzo istotną innowacją wprowadzoną przez STOLDREW w naszych produktach premium jest zastosowanie opracowanej przez nas technologii SoftCut, co powoduje wyeliminowanie w miejscu zgrzewu tzw. efektu twardej uszczelki, co całkowicie rozwiązuje problem rozszczelnień w narożach okien . Dzięki temu nasze produkty są pozbawione wad typowych dla stolarki otworowej produkowanej w standardowej technologii takich jak np. ,,przedmuchy” czy hałas dobiegający z zewnątrz.

Jakie produkty są jeszcze w ofercie i co je wyróżnia?

Misją firmy Stoldrew jest zaspokajanie potrzeb naszych klientów, niezależnie od stopnia skomplikowania konstrukcji. Fachowa wiedza i dwudziestopięcio letnie doświadczenie naszych technologów jest gwarancją najwyżej jakości naszych produktów. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde zlecenie, zarówno na profilach PVC, jak i w systemach aluminiowych.
Za rozmowę dziękujemy Panu Konradowi Flanczewskiemu, dyrektorowi handlowemu z firmy Stoldrew.

fot. Stoldrew
fot. Stoldrew
Wręczenie nagrody „Rekiny innowacyjności” podczas targów BUDMA 2017, fot. Stoldrew


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*