2 grudnia 2019

Historia sukcesu Viessmann

Historia firmy Viessmann ma już 100 lat i rozpoczęła się w 1917 roku. W Polsce firma obecna jest już od 25 lat (od 1991r.).
Firmę założył Johann Viessmann, który urodził się w niemieckiej miejscowości Kulmbach, gdzie od I Wojny Światowej pracował jako ślusarz. Następnie założył w miejscowości Hof mały warsztat ślusarski. Zainspirowany sugestią miejscowych ogrodników, w 1928r. zaczął budować kotły grzewcze. Zapoczątkował i rozwinął nową generację kotłów – kotły stalowe, które były bardziej wytrzymałe i sprawniejsze od dominujących wówczas kotłów żeliwnych. W bardzo krótkim czasie Johann Viessmann rozpoczął ich produkcję na szerszą skalę. W związku z wieloma ich zaletami, stały się popularne w gospodarstwach rolnych, w szczególności w szklarniach całego regionu. Każdego miesiąca opuszczało fabrykę średnio 30 kotłów stalowych Viessmann.

W roku 1937 przeniósł się do miejscowości Allendorf nad rzeką Eder (Hestia), gdzie zbudował nowy zakład produkcyjny i zatrudnił 30 pracowników. Do dnia dzisiejszego centrala i główne zakłady produkcyjne Viessmann mieszczą się w tej miejscowości.
Lata 40-dzieste to początek dynamicznego rozwoju firmy, opracowanie i wdrażanie nowych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.
W roku 1957 firma zatrudniała już ok. 150 pracowników i rocznie produkowała 5  000 kotłów.
W roku 1972 we Faulquemont, we Francji została otworzona pierwsza fabryka produkcyjna poza Niemcami. A, pierwszy oddział firmy Viessmann poza granicami Europy rozpoczął działalność w 1978r. w Waterloo, Kanada.

Rok 1991 to przejęcie sterów przez trzecie pokolenie rodu Viessmann pod kierownictwem dr Martina Viessmann. W tym samym roku, rozpoczyna działalność przedstawicielstwo Viessmann w Polsce. A, w roku 2000 rozpoczyna pracę pierwszy zakład produkcyjny firmy Viessmann w Polsce.

Jak to było na początku?
Mogę się tylko domyślać, że początki firmy Viessmann nie należały do trudnych. Przyglądając się historii firmy zauważmy, że jej założyciel robił to na czym się znał i od samego początku oferował rozwiązania odpowiadające potrzebom potencjalnych klientów. Również od samego początku łamał standardy – promował nowe lepsze rozwiązania, stale udoskonalał swoje produkty i opracowywał nowe. Można powiedzieć, że tutaj nic się nie zmieniło do dnia dzisiejszego. Bo, Viessmann to firma, dla której jedną z najistotniejszych kierunków działalności są badania nad nowymi technologiami i wprowadzanie innowacji do swoich produktów. Hasło przewodnie, które towarzyszy firmie: „Klimat innowacji” (climate of innovation), doskonale oddaje filozofię jej funkcjonowania: „Nic nie jest tak dobre, by nie dało się udoskonalić”. Dzięki temu, firma Viessmann nadal utrzymuje pozycje wiodącego i wyznaczającego nowe trendy przedstawiciela branży. Dowodem na to jest ponad tysiąc własnych patentów, z których wiele określanych jest mianem kamienia milowego rozwoju światowej techniki grzewczej.

Jakie wasze cechy powodują, że Wam się udało?
Sukces i stabilna pozycja firmy na świecie jest zasługą pozostania wiernym „starym ideałom”, które do dzisiaj są mocno zakorzenione. Są to przede wszystkim: wysoka jakość, innowacyjność i zaawansowane rozwiązania techniczne. Przeglądając ofertę Viessmann bez trudu znajdziemy w niej rozwiązanie, które już dzisiaj ukierunkowane są na przyszłość. Spełniają wymagania przyszłości pod względem efektywnej i przyjaznej dla środowiska naturalnego pracy; często już dzisiaj przystosowane są do wykorzystania paliw, które w najbliższej przyszłości staną się powszechne.
Już od wielu lat Viessmann, wyprzedzając obowiązujące trendy, główny nacisk swojej działalności kładzie na promowanie wykorzystania energii odnawialnej. I na tym polu może zaproponować wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, praktycznie dla każdego.

Sukces należy upatrywać również w tym, że do dnia dzisiejszego firma Viessmann pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?
Firma Viessmann produkuje niemal wszystko co jest potrzebne w nowoczesnym domu, zakładu przemysłowego, hotelu i praktycznie każdego innego obiektu.
Oferta firmy obejmuje tak szeroki zakres urządzeń, systemów i instalacji, że można by długo wymieniać. Można więc powiedzieć, że Viessmann oferuje wszystko co potrzeba – wszystko z jednej ręki i o bezkompromisowej jakości.

Do kogo skierowana jest oferta?
Viessmann może zaproponować optymalne rozwiązania dla każdego. Niezależnie czy jest to mały dom jednorodzinny, budynek wielorodzinny, zakład przemysłowy czy szpital, kościół i stadion piłkarski. Bogata oferta pozwala wybrać najlepsze rozwiązania z niemal wszystkich możliwych, i dla każdego obiektu.

 

Za rozmowę dziękujemy Krzysztofowi Gnyrze, konsultantowi Viessmann.

 

02_viessmann_allendorf03_pierwszy_znak_graficzny_vi04_kociol_4000

 

 


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*