18 października 2019

NORPOLHAUS- połączenie sił polsko-norweskich

Norpolhaus Sp. z o.o. jest polsko-norweską firmą, która działa w branży budowlanej od 2005 roku. Zajmuje się głównie budową domów jednorodzinnych, opierając się o technologię prefabrykowanych konstrukcji szkieletowych. Norpolhaus produkuje i montuje również wiązary dachowe. Aby lepiej poznać tę firmę, zaprosiliśmy do rozmowy Pana Andrzeja Króla.

Jak powstał pomysł na firmę?
Firma powstała na przełomie 2006 i 2007 roku jako spółka zoo. Po skończeniu studiów ekonomicznych na uniwersytecie wrocławskim i 3 letniej pracy w dziele eksportu firmy produkującej materiały budowlane, poznałem pod koniec 2005r. Johna Lima- inżyniera budownictwa z Stavanger w Norwegii. John Lima szukał osoby zainteresowanej do bycia wspólnikiem, żeby tego typu domy prefabrykowane produkować w Polsce. Następnie wysyłać je transportem samochodowym oraz montować na budowach; na gotowych płytach fundamentowych w dużych miastach Norwegii: rejon Stavanger i rejon Oslo.

Jak to było na początku? Było łatwo/ciężko?
Nie było łatwo. Technologia była nowatorska, ciągle w trakcie ulepszania. Ciężko było znaleźć wykwalifikowanych pracowników oraz nie posiadaliśmy własnej hali produkcyjnej, dlatego pojawiła się konieczność jej wynajmowania.

Z drugiej strony był duży optymizm i chęć pracy zrobienia czegoś nowego wśród wszystkich pracowników.

Jakie wasze cechy powodują, że Wam się udało?
Wysoka jakość produktów, używanie najwyższej jakości materiałów od markowych dostawców jak: Steico, Sto, Fermacell.

Kompleksowe doradztwo obejmujące: indywidualny projekt architektoniczny, projekt wykonawczy, prefabrykacja elementów na zakładzie, szybki montaż na placu budowy oraz usługi dodatkowe: montaż mebli kuchennych, schodów, kompletacja dostaw materiałów wyposażenia wnętrz.

Indywidualnie traktujemy każdego klienta; cierpliwie i stanowczo podchodzimy do działań marketingowych i inwestycyjnych.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?
W ofercie posiadamy gotowe domy prefabrykowane w jakości energooszczędnej; niskoenergetyczne NF40 i domy pasywne NF15, które wyróżniają się:
– indywidualnym design architektonicznym dopasowanym do potrzeb życiowych inwestora i uwarunkowań lokalizacji
– wykonujemy kompletną dokumentację projektową, także produkcyjną, tym samym przykładamy dużą dokładność wykonania na hali produkcyjnej bez wpływu czynników atmosferycznych
– szybki i dokładny montaż na budowie

Domy spełniają już dzisiaj najwyższe standardy energooszczędności wymagane przez UE od 2021 r. tym samym zapewniając oszczędność na kosztach ogrzewania i wentylacji.

– w trakcie montażu i po budowie przeprowadzamy test szczelności metodą blower door, zapewniający sprawdzenie uzyskania szczelności na wiatr i wilgoć na poziomie domu pasywnego, tym samym budynek nie ulega zawilgoceniu ani przewiewaniu co ma wpływ na komfort zdrowotny i higieniczny mieszkańców. Spełniony zostaje teżtym samym warunek zrównoważonego rozwoju budownictwa; budynek nie ulega uszkodzeniom i nie traci na wartości; wartość użytkowa i ekonomiczna budynku pozostaje z upływem czasu taka sama.

– posiadamy certyfikację niemieckiej deklaracji zgodności U i kontroli jakości RAL wydawanych przez niemieckie stowarzyszenie domów gotowych BMF z siedzibą Bad Honnef w Niemczech, którego to jesteśmy od ponad 3 lat członkiem. Kontrole jakości zarówno wewnątrzzakładowe i zewnętrze przez audytorów z Niemiec przeprowadzane 2 razy w roku zapewniają spełnienie najwyższych standardów kontroli jakości- od wykonania kompletnego projektu i przyjęcia towarów na zakładzie, przez kontrole produkcji prefabrykowanych w hali elementów, aż do fazy transportu i montażu na placu budowy.

Z jakich korzystacie dostawców?
Naszymi dostawcami są: Steico, Sto, Fermacell, Sodra, Siniat, Pomorska Fabryka Okien MS, Rockwool, Lindab, Protan, Wurth Kolner Simspon, Proclima , Siga, Isocell, Kronospan.

Do kogo skierowana jest oferta?
Oferta skierowana jest do: klientów indywidualnych, architektów, firm deweloperskich, jednostek samorządu terytorialnegio oraz innych inwestorów zainteresowanych budową energooszczędnych lub pasywnych budynków potwierdzonych certyfikatami U i RAL. Budujemy obiekty mieszkalne, usługowe i publiczne według indywidualnego projektu, stosując materiały, technologię i montaż z jak największą dokładnością.

Jak oceniacie miniony rok?
Rośnie zainteresowanie gotowymi domami energooszczędnymi w jakości pasywnej. Klienci końcowi stają się w tym zakresie bardziej świadomi, także w zakresie swoich wymogów użytkowych i standardów jakościowych.

Wprowadziliśmy uzupełniającą ofertę naszych domów-produktów: system prefabrykowanych wiązarów dachowych w technologii austriackiej firmy Wolf-system; drewno konstrukcyjne suszone, strugane i sortowane mechaniczne; całość w jakości C24 dobierane i łączone jest w sposób zaprasowywania płytkami kolczastymi; całość zgodnie z wykonanym projektem statycznym na oprogramowaniu firmy Wolf-system, umożliwiającym wykonywanie prefabrykowanych dachów, wiązarów dachowych oraz ich szybki montaż na budowie aż do rozpiętości 30 metrów na budynkach usługowych, rolniczych, publicznych, mieszkalnych z uzyskaniem poddasza użytkowego.

Jakie macie plany na przyszłość (bliższe i dalsze)?
Zdobycie nowych rynków zbytu w Europie i poza nią poprzez udział w targach i misjach handlowych organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju, PARP, PAIZ. Zdobywanie kolejnych systemów certyfikacji potwierdzających jakość naszych domów oraz dalsze wprowadzanie innowacji technologicznych i produktowych w zakresie technologii, detali, systemów uszczelnień i rozwiązań instalacyjnych do naszych domów wzmacniających potencjał energooszczędności naszych produktów oraz dalszy rozwój firmy w zakresie wymiany parku maszynowego.

madlatanangerlogo-2


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*