19 sierpnia 2019

Kolektory słoneczne od Ensol

Firma Ensol jest Polskim producentem kolektorów słonecznych od 2006 r.
W ofercie Ensol znajdują się wysokiej jakości płaskie kolektory słoneczne o różnych rozwiązaniach dotyczące zastosowanych materiałów, konstrukcji czy hydrauliki. Obecnie Ensol produkuje kolektory słoneczne o powierzchni od 2 m2 do 10 m2, oraz innowacyjny kolektor hybrydowy. Łącznie produkowanych jest ponad 20 typów kolektorów, które znajdują zastosowanie w każdym rodzaju instalacji – od małych instalacji domowych po wielkopowierzchniowe instalacje solarne na budynkach wielorodzinnych oraz budynkach publicznych tj. szpitale, szkoły.

Firma stosuje innowacyjne rozwiązania np. profil główny, na bazie którego powstają kolektory, które umożliwiają stworzenie ramy z jednego giętego elementu o sztywnej i wytrzymałej konstrukcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu kolektory są odporne na wpływ czynników atmosferycznych, który ma wpływ na żywotność instalacji.

W nowoczesnym parku maszynowym Ensol produkuje kolektory z absorberem miedzianym, aluminiowym oraz miedziano-aluminiowym za pomocą procesu spawania ultradźwiękowego i laserowego. Kolektory są wykonywane w harfowym i meandrycznym układzie hydraulicznym, w kolorze srebrnym lub brązowym uzyskiwanym podczas procesu anodowania, co daje nieograniczoną trwałość powłoki. Szkło używane w kolektorach Ensol jest szkłem pryzmatycznym o grubości 4 mm.

Dzięki wykwalifikowanym pracownikom oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu Ensol produkuje również kolektory według projektu klienta.

Wszystkie kolektory posiadają certyfikaty Solar Keymark oraz badane są w laboratoriach TÜV Rheinland w Niemczech.

Ensol produkuje również kolektor hybrydowy, który w jednej ramie łączy termiczny kolektor słoneczny oraz moduł fotowoltaiczny. Takie połączenie pozwala na osiągnięcie większych uzysków oraz wpływa na oszczędność miejsca potrzebnego na instalację co zmniejsza koszty montażu.

Obecnie Ensol jest jednym z liderów wśród producentów kolektorów słonecznych w Polsce oraz w Europie.

W ofercie Ensol znajdują się:
– kolektory słoneczne (płaskie, próżniowe, wielkopowierzchniowe, zestawy solarne, zbiorniki i podgrzewacze, zestawy montażowe, osprzęt solarny)
– kolektor hybrydowy – połączenie kolektora słonecznego płaskiego z fotowoltaicznym modułem o polikrystalicznych ogniwach krzemu
– grupy pompowe (solarne, do centralnego ogrzewania, sprzęgła i rozdzielacze)
– fotowoltaika (moduły fotowoltaiczne, inwertery i osprzęt)
– systemy montażowe zarówno do instalacji solarnych jak i fotowoltaicznych

meander-collectorszczegol-1


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*