19 listopada 2019

Pożegnaj się z odśnieżaniem podjazdu, dzięki ogrzewaniu przeciwoblodzeniowemu

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu odśnieżać podjazdu zimą i nie trzeba się martwić o zwisające z rynien sople czy zamarznięte rury w nieogrzanym garażu. Dobrze skonfigurowane ogrzewanie przeciwoblodzeniowe zwiększa komfort i nie zużywa dużo energii. Najbardziej kłopotliwe ze względu na oblodzenia są późnojesienne marznące deszcze i roztopy, za dnia śnieg się nieco rozpuszcza, a w nocy zamarza tworząc nad ranem ślizgawkę na schodach czy ścieżkach.

Rozwiązaniem jest ogrzewanie przeciwoblodzeniowe- odpowiednio dobrane oczyści schody, podjazd, rynny, nawet dach. Przez wielu postrzegane jest to jako luksus, lecz wcale nie jest szczególnie kosztowne inwestycyjnie i eksploatacyjnie, zwłaszcza jeśli zaplanujemy je na etapie budowy domu, a ogrzewanie rynien można założyć w już użytkowanym budynku.

Ogrzewanie rynien lub schodów nie wymaga dużo mocy i przeciętna domowa instalacja elektryczna poradzi sobie z tym bez problemu. Do ogrzewanie dużego podjazdu może być konieczne zwiększenie przedziału mocy z zakładu energetycznego albo przebudowa przyłącza.

Sterowanie

W dużym stopniu sposób sterowania ma wpływ na skuteczność systemu, wygodę oraz koszty eksploatacyjne. Przewody muszą być ułożone w odpowiednich miejscach oraz z właściwą mocą. Natomiast od sterowania zależy kiedy się włączą oraz jak długo mają pracować. Włączanie i wyłączanie ręczne jest najtańsze ze względu, że oszczędzamy na sterowniku, ale jest niewygodne, drogie w eksploatacji oraz nieskuteczne. W takim wypadku ogrzewanie często działa, kiedy jest to niepotrzebne i nie pracuje wtedy, kiedy powinno np. w wypadku, gdy w nocy spadł śnieg. Z tego względu najlepiej aby sterowanie było zautomatyzowane. Regulator z czujnikami opadu i temperatury reaguje tylko, gdy pada śnieg lub deszcz a temperatura jest poniżej 0.

Zadaniem systemu jest zapobieganie oblodzeniu, a nie odmrażanie rynien czy rur spustowych. Powinien działać w momencie pojawienia się ryzyka oblodzenia, przede wszystkim podczas opadów, gdy temperatura jest bliska 0 i podczas roztopów.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*