20 listopada 2019

Ciepły montaż okien z zastosowaniem taśmy paroszczelnej

Nakłady ponoszone na wysokiej jakości okna muszą być wsparte prawidłowym montażem elementów stolarki otworowej. Zastosowanie wysokiej jakości taśmy paroszczelnej zapobiega nadmiernej wymianie powietrza, a tym samym prowadzi do realnych oszczędności w zakresie kosztów eksploatacyjnych w nowych bądź poddawanych modernizacji obiektach.

Firma Metal-Plast produkująca listwy podokienne i dostarczająca akcesoria do okien, w gamie swoich produktów posiada m.in. taśmę do ciepłego montażu, tzw. „Fartuch”. Jest to paroszczelna, wewnętrzna folia uszczelniająca do okien. Produkt to połączenie folii nieprzepuszczającej wilgoci oraz włókniny z samoprzylepnym paskiem do mocowania do ramy okiennej oraz paskiem butylu, który służy do przyklejenia folii do muru dookoła otworu okiennego.

Dzięki folii zapewniona jest odpowiednia separacja pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem zewnętrznym, przez co wilgoć z domu jest wypuszczana na zewnątrz, ale nie dostaje się do środka. Tym samym stanowi nieprzepuszczające powietrza uszczelnienie wewnętrznej szczeliny łączeniowej okna.

Taśma służy do montażu okien zarówno w nowych jak i remontowanych budynkach. Folię wewnętrzną można malować oraz tynkować. Szerokość taśmy wynosi 100 mm, co umożliwia głębsze przyklejenie w ramie okna. Większość taśm, które są dostępne na rynku ma szerokość 70 mm. Folia jest wykonana z najwyższej klasy materiałów z użyciem grubszej warstwy kleju, co gwarantuje wyjątkową trwałość montażu.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*