23 stycznia 2020

EKO-OKNA- Powstaje największy dział handlowy w regionie

Niedawno firma EKO-OKNA S.A. otworzyła w Bielsku-Białej nowe biuro sprzedaży zagranicznej. To kolejne, po Wrocławiu, Katowicach i Łodzi, zewnętrzne biuro handlowe producenta z Kornic. I na tym nie koniec. Kolejna taka placówka zostanie uruchomiona 15 listopada br. w Rybniku. Nowe biura sprzedaży to element przyjętej kilka lat temu strategii rozwoju. Rozbudowywany dział handlowy to rosnąca liczba nowych miejsc pracy. Dla przedsiębiorstwa to możliwość jeszcze efektywniejszego wykorzystania mocy wytwórczych firmy i jej parku maszynowego, umacniania pozycji rynkowej, a tym samym gwarancja pracy i stabilizacji dla mieszkańców regionu.

POWSTAJE NAJWIĘKSZY DZIAŁ HANDLOWY W REGIONIE
Firma EKO-OKNA S.A. z Kornic już dziś jest jednym z największych pracodawców w regionie. Spółka zatrudnia ponad 2400 osób. Jej trzon stanowią monterzy stolarki, ale realizacja strategii wzrostu sprzedaży i ekspansji na nowe rynki zagraniczne nie byłaby możliwa gdyby nie dział handlowy. To właśnie specjaliści z biur handlowych pozyskują klientów w Polsce i za granicą, przez co produkty marki EKO-OKNA są rozpoznawalne w całej Europie.

Obecnie dział handlowy firmy tworzy zespół blisko 140 osób pracujących nie tylko w Kornicach, gdzie spółka ma siedzibę, ale także w zewnętrznych biurach handlowych zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi i Wrocławiu. Kolejne biuro sprzedaży zostało otwarte 20 września br. w Bielsku-Białej. Jeszcze w tym roku, a dokładniej – 15 listopada, zostanie uruchomione biuro w Rybniku.

– Dotychczas, aby nie odbiegać od europejskich standardów, skupialiśmy się na doposażaniu zakładu w urządzenia i linie technologiczne. Dziś dysponujemy jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i chcemy w pełni wykorzystać jego potencjał. W najbliższej przyszłości będziemy skupiać się na rozwoju działu handlowego, bo specjaliści do spraw sprzedaży są kluczem do obsługi większej liczby klientów – tłumaczy Mateusz Kłosek, Prezes Zarządu firmy EKO-OKNA S.A.

Firma z Kornic oferuje swojej załodze bardzo dobre możliwości zatrudnienia, zarówno w kwestiach finansowych, jak i samych warunków pracy. Potwierdzeniem tego jest m.in. stworzenie zewnętrznych biur sprzedaży w kilku polskich miastach. – Nowe biura handlowe umożliwiają nam dalszy rozwój. Jednocześnie jest to również duże ułatwienie dla samych pracowników, bowiem mogą pracować lokalnie, choć firma ma swoją główną siedzibę setki kilometrów od ich miejsca zamieszkania. W ten sposób godzimy interesy firmy i komfort pracy naszych pracowników, co jest dla nas bardzo ważne. Dzięki temu nasze przedsiębiorstwo może się rozwijać, a tym samym jest w stanie odpowiadać na zapotrzebowanie nawet najbardziej wymagających klientów – dodaje M. Kłosek. W tym kontekście dobrym przykładem będzie otwarcie biura w Rybniku. W listopadzie zatrudnienie znajdą tam nie tylko nowe osoby, ale również pracownicy mieszkający w okolicach Rybnika, którzy dotychczas dojeżdżali do pracy w Kornicach. To oni będą stanowić trzon zespołu i wdrażać w służbowe obowiązki nowo przyjętych pracowników.

Istotne jest, że firma EKO-OKNA zaprasza w szeregi swojego działu handlowego nie tylko specjalistów znających branżę stolarki okiennej, ale także osoby, które nie miały z nią wcześniej do czynienia. Podstawą jest zawsze znajomość języków obcych. – Wszystkich fachowych terminów nauczyłam się od współpracowników, którzy w firmie pracują dłużej i zawsze służyli pomocą. Przyswajając sobie język obcy z reguły nikt nie zapoznaje się od razu z wyrażeniami technicznymi; każdy pracownik poznaje je właśnie w trakcie pracy. Niezwykle pomocni są także technolodzy, dzięki którym możemy bez problemu odpowiedzieć klientom na nurtujące ich pytania – mówi Justyna Jacheć, referent ds. sprzedaży na rynku włoskim. – Atmosfera jest rodzinna, tworzymy zespoły, w których każdy sobie pomaga. Zawsze możemy zasięgnąć porady starszych stażem pracowników oraz liczyć na ich pomoc w rozwiązaniu każdego problemu. Nigdy nie zostajemy bez odpowiedzi – dodaje Ewelina Timler, która odpowiada za obsługę klientów holenderskich i belgijskich.

O zadowoleniu pracowników firmy najlepiej świadczy fakt, iż polecają oni EKO-OKNA osobom poszukującym zatrudnienia. – Bardzo długo mieszkałam w Niemczech, dzięki temu znam biegle język niemiecki. W maju tego roku postanowiłam się przeprowadzić do Polski i rozpocząć pracę w firmie EKO-OKNA. Jestem bardzo zadowolona; współpracownicy, atmosfera i warunki są świetne, dlatego każdemu będę tę firmę polecać. Niedawno zachęciłam moją kuzynkę, która także zna niemiecki, aby się tu zatrudniła i w rezultacie pracujemy razem – mówi Jennifer, referent ds. sprzedaży na rynku niemieckim.

Pomoc współpracowników w pierwszych miesiącach pracy, stopniowe wdrożenie w obowiązki służbowe i przychylność zespołu to wartości w szczególności doceniane przez nowych pracowników. Dodatkową korzyścią wynikającą z pracy w tak dużym, międzynarodowym przedsiębiorstwie jest stały kontakt z językiem obcym. – Języka włoskiego nauczyłam się jeszcze w czasie studiów, podczas pracy sezonowej we Włoszech. Jestem pod wrażeniem kultury i otwartości mieszkańców tego pięknego kraju, dlatego niezmiernie się cieszę, że dzisiaj mogę współpracować właśnie z Włochami. Sam język jest bardzo melodyjny i przystępny, co było dodatkową motywacją do lepszego przyswojenia go – dodaje z uśmiechem Justyna Jacheć.

Ważne jest, że dział handlowy stwarza ogromne możliwości awansu zawodowego. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Dorota Rusinowicz, opiekun klienta francuskojęzycznego. – Pracę w firmie rozpoczęłam w 2009 roku, gdy EKO-OKNA dopiero rozpoczynały ekspansję na rynki zagraniczne. Wówczas język francuski znałam tylko ja i właściciel firmy. Języka nauczyłam się w szkole średniej i podczas wakacyjnych wyjazdów do Francji, a dzięki pracy tutaj doszlifowałam nomenklaturę techniczną. Obecnie kieruję zespołem, do którego stale dołączają nowe osoby. Każda z nich przechodzi obowiązkowe kilkumiesięczne szkolenie, dzięki któremu może samodzielnie pracować z klientami – tłumaczy Dorota Rusinowicz.

Do końca I kwartału 2017 r. firma planuje podwojenie liczby pracowników obcojęzycznych, dzięki czemu możliwe będzie pełne wykorzystanie potencjału produkcyjnego spółki z Kornic. W związku z tak dynamicznym rozwojem firmy, trwa rekrutacja osób znających języki obce, w szczególności języki państw, w których EKO-OKNA upatrują największych szans rozwoju. Poszukiwani są zatem pracownicy władający językami: francuskim, holenderskim, niemieckim i włoskim. Osoby chcące dołączyć do załogi firmy EKO-OKNA powinny śledzić ogłoszenia rekrutacyjne spółki, dostępne m.in. na jej stronie internetowej.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

2 komentarze do EKO-OKNA- Powstaje największy dział handlowy w regionie

 1. Can I simply just say what a relief to find somebody who truly knows what they are talking about online.
  You definitely know how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people need to read this and understand this side of your story.
  It’s surprising you aren’t more popular given that you certainly possess the gift.

 2. You actually make it seem so easy with your presentation but I
  find this topic to be really something that I think I would never understand.
  It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I’ll
  try to get the hang of it!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*