23 stycznia 2020

Co to są perlatory?

Perlatory (inaczej aeratory) to wodooszczędne końcówki na kran, jest to najprostsza i podstawowa forma oszczędzania wody. W sposób łatwy i tani pozwala ograniczyć zużycie wody. Zazwyczaj perlatory mają kształt metalowych pierścieni z wsadem, najczęściej systemem sitek albo komór, które przykręca się do wylewki kranu. Są dwa rodzaje perlatorów: z gwintem zewnętrznym- perlator przykręcany do baterii oraz z gwintem wewnętrznym- nakręcanym na wylewkę, który może być stosowany z bateriami starszego typu.

Nowoczesne perlatory zamiast metalowej siatki o drobnych oczkach, są zakończone elementami wykonanymi z tworzywa lub silikonu.

Siatka z drobnymi oczkami umocowana na końcu kranu napowietrza wodę, na wypływającą z kranu wodę wywierane jest podciśnienie, dzięki któremu zasysane powietrze miesza się z nią, ograniczając jej ilość wypływającą z baterii. Nie zmniejsza to komfortu korzystania z kranu. Perlatory pomagają podnieść ciśnienie w instalacji i stwarzają pozory mocniejszego strumienia, przy mniejszym zużyciu wody. Perlator ukierunkowuje strumień wody tak, że nie rozpryskuje ona na boki.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*