3 grudnia 2019

Kształt budynków pasywnych

Straty ciepła w budynku są proporcjonalne do powierzchni jego przegród zewnętrznych. Współczynnik kształtu budynku A/V -stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do jego kubatury był możliwie jak najmniejszy. Bryła budynku powinna być jak najbardziej zwarta, kształtem zbliżona do kuli albo sześcianu, czyli brył charakteryzującymi się najmniejszym współczynnikiem A/V. W rzeczywistości architekt powinien unikać stosowania konstrukcji ścian, dachu budynku o bardzo złożonym kształcie. Budynek pasywny powinien dobrze się prezentować oraz spełniać oczekiwania inwestora w kwestii komfortu oraz funkcjonalności wnętrza.

Pierwsze budynki pasywne powstałe w Niemczech na początku lat dziewięćdziesiątych miały kształt i architekturę podporządkowaną wymaganiom energetycznym, co sprawiało że ich wygląd był nieestetyczny.

Materiały izolacyjne oraz urządzenia przeznaczone do budynków pasywnych powszechnie dostępne odznaczają się lepszymi parametrami technicznymi, dlatego możliwe jest projektowanie domów pasywnych z atrakcyjną architekturą.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*