2 grudnia 2019

Maty termoizolacyjne z włókien drzewnych

Maty termoizolacyjne z włókien drzewnych, nazywane potocznie „wełną drzewną”sprawdzają się jako izolator cieplny oraz akustyczny. Wpływa pozytywnie na mikroklimat w domu oraz przedłuża żywotność budynku i warstwy termoizolacji. Reguluje poziom wilgotności powietrza i utrzymuje ją na poziomie 65%, absorbuje nadmiar wilgoci i oddaje do powietrza w przypadku jej braku, potrafi zrównoważyć skoki wilgoci do 18%.

Wełna powstaje z włókna drzewnego które pochodzi z trzebieży lasów albo odpadów z tartaków. Używa się ją głównie do izolacji ścian oraz dachów, wkładając na wcisk do przestrzeni pomiędzy elementami konstrukcyjnymi krokwi. Dzięki swojej sprężystości dobrze wypełnia wszystkie puste przestrzenie i szczeliny oraz nie wymaga dodatkowego mocowania.

Przez swoją strukturę wełna drzewna ma bardzo dobre parametry termiczne zimą oraz latem. Zdolność magazynowania ciepła jest znacząco wyższa niż przy innych stosowanych zazwyczaj izolacjach.

Materiały STEICO zrobione z włókna drzewnego posiadają bardzo duże ciepło właściwe o pojemności cieplnej na poziomie 2100 J/kgK. Dla porównania wartość ciepła właściwego dla wełn mineralnych wynosi ok. 700-850 J/kgK. Dzięki temu przegrody budowlane zaizolowane materiałem na bazie włókien drzewnych zapewniają perfekcyjną ochronę przed utratą ciepła w zimie oraz przed przegrzewaniem w okresie wiosny i lata.

Wełna drzewna jest materiałem o właściwościach higroskopijnych, pokryta jest odpowiednim impregnatem, co sprawia że włókna drzewne magazynują nadmiar wilgoci, uniemożliwiając jej wykroplenie w porach z powietrzem. Takiej cechy nie ma wełna mineralna i wełna szklana, jeśli dojdzie w nich do zawilgocenia tracą swoje własności użytkowe i izolacyjne. Wełna drzewna potrafi oddać nadmiar zmagazynowanej wilgoci, posiada możliwość suszenia co zabezpiecza przed występowaniem pleśni i grzybów w izolacji.

Maty termoizolacyjne z włókien drzewnych o gęstości 45-50 kg/m3 świetnie pochłaniają fale dźwiękowe, przez co jest stosowana jako izolacja akustyczna. Wygłusza pomieszczenia o dużym obciążeniu dźwiękiem jak np. sale koncertowe.

Zalety wełny drzewnej:
– produkt ekologiczny
– nie osiada, w odróżnieniu do wełny mineralnej
– bezpieczna dla alergików
– bardzo dobre właściwości izolacyjne
– redukuje powstawanie mostków termicznych
– dobrze odprowadza wilgoć
– nie działa rakotwórczo
– odstrasza gryzonie przez kwaśny czynnik pH
– posiada dodatek który zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia
– nadaje się do ponownego przetworzenia


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/users/proit-ewa/public_html/superpasywne.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*